Skaitymo konkursas „LIETUVA. LIETUVOS. LIETUVOJ“

„…Kad ir kokia iš pirmo žvilgsnio didinga bei rimta, poezija visų pirma kviečia žaisti.

Kaip pasakyti pasaulį, kad jis tilptų į kelias ar keliolika eilučių?..“

Rašytojas Andrius Jakučiūnas

Algimantas Krapavickas Knygnešiui Kaip savo kryžių nešei tu knygą Ir neieškojai lengvesnio nešulio. Sėklos – Raidelės dygo sudygo Ir sulapojo galingu ąžuolu. Plėtės lietuviško rašto daigynas Žemę ir žmogų nuo blogio jis gindavo. Augo vaikai. Vėl jie tavo kuprinę Lyg palikimą šventą priimdavo.

Nors gyvename labai sudėtingu laiku – esame varžomi įvairių draudimų bei apribojimų – tai nesutrukdė mums suorganizuoti tradicinį pradinių klasių  mokinių meninio skaitymo konkursą

LIETUVA. LIETUVOS. LIETUVOJ“, nes meninio žodžio skambesio jokie suvaržymai negali nutildyti.

Kad visiems būtų saugu, šventę teko organizuoti nuotoliniu būdu. Tad Kovo 16 d. Zoom programos pagalba į renginį susirinko mažieji skaitovai su savo artimaisiais, mokytojos bei vertinimo komisija.

Vaikai prisipažino, kad, nors ir nereikėjo gyvai deklamuoti, jaudulys, stebint konkursą, buvo toks pat tikras.

Dalyviams reikėjo įveikti didelį iššūkį – turėjo ne tik pasirinkti patinkantį eilėraštį, jį išmokti atmintinai, bet ir kokybiškai nufilmuoti savo pasirodymą. Konkurse skambėjo ne tik seniausių Lietuvos poetų (Maironio, K. Bradūno), bet ir šiuolaikinių autorių (Vainiaus Bako, Evelinos Daciūtės, Daivos Čepauskaitės) eilės.  Poezijos šventėje dalyvavo gausus būrys puikiai pasiruošusių skaitovų – net 30 pradinių klasių mokinių. Žavėjo vaikų gebėjimas perteikti pasirinkto kūrinio nuotaiką ir mintį, stebino skaitomų kūrinių įvairovė. Raiškus, meniškas, jautrus skaitovų žodis virpino mažųjų konkurso dalyvių, mokytojų bei komisijos narių širdis. Komisijai buvo nelengva išrinkti laureatus, nes nuotoliniu būdu vertinti mokinių kūrybiškumą, meniškumą, talentą nėra lengva. Po poros valandų svarstymų, buvo paskelbti rezultatai.

Visi dalyviai apdovanoti padėkos raštais bei knygomis, kurias parūpino labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“. O laureatai – diplomais ir gimnazijos įsteigtais prizais – ne vieną premiją pelniusių lietuvių autorių knygomis.

Dalyvius vertino garbinga komisija:

Pirmininkė  – Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinio Vaikų literatūros muziejaus vedėja Daiva Šarkanauskaitė.

Nariai:

Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Daiva Klusaitienė;

Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos bibliotekininkė Jelena Parščenkova;

Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos logopedė metodininkė Gitana Svidraitė.

Komisijai teko tikrai nelengva užduotis – iš 30 mažųjų skaitovų atsakingai išrinkti laureatus.

Labai džiaugiamės ir sveikiname nugalėtojus:

1 klasių kategorijoje:

1C klasės mokinė Rugilė Gudaitytė (mokytoja Neringa Silkinienė);

1D klasės mokinys Arijus Ramanauskas (mokytoja Jolita Kaučikaitė-Radvilienė);

2 klasių kategorijoje:

2B klasės mokinė Vera Stepanova (lietuvių kalbos mokytoja Rasma Raudonienė);

2B klasės mokinys Michailas Jermoškinas (lietuvių kalbos mokytoja Rasma Raudonienė);

2C klasės mokinė Viltė Kviklytė  (mokytoja Rasma Raudonienė);

2C klasės mokinys Kostas Ringaitis (mokytoja Rasma Raudonienė)

3 klasių kategorijoje:

3A klasės mokinė Kira Jakuchina (lietuvių kalbos mokytoja Asta Andriukaitienė);

3A klasės mokinė Viktorija Rakčejeva (lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Gvildienė);

3B klasės mokinys Paulius Katilius (lietuvių kalbos mokytoja Eglė Mumgaudienė);

3C klasės mokinė Lėja Budreikaitė (mokytoja Jolanta Gvildienė);

4 klasių kategorijoje:

4D klasės mokinė Liepa Karalytė (mokytoja Liuda Anusevičienė);

4D klasės mokinė Amelija Juodytė (mokytoja Liuda Anusevičienė);

Pagyrimo raštai už artistiškumą, įtaigumą skiriami 2B klasės mokiniams Kamilai Janilionytei ir Denisui Titkovui, 2C klasės mokiniams Emilijai Vaičiulytei ir Daumantui Gudaičiui – mokytoja Rasma Raudonienė, 2D klasės mokinei Eleonorai Ilevičiūtei – mokytoja Daiva Degutienė, 4C klasės mokinei Miglei Arlinskaitei (mokytoja Gintarė Gaurylienė).

Nuoširdžiai sakome ačiū pradinių klasių ir lietuvių kalbos mokytojoms Astai Andriukaitienei, Liudai Anusevičienei, Salvinijai Butvilienei, Daivai Degutienei, Gintarei Gaurylienei, Jolantai Gvildienei, Jolitai Kaučikaitei-Radvilienei, Eglei Mumgaudienei, Rasmai Raudonienei, Neringai Silkinienei, už mokinių meninės saviraiškos bei kūrybiškumo puoselėjimą. Dėkojame jauniesiems skaitovams, kad stengėsi pajusti poetinio žodžio skambesį ir perteikti jį klausytojams.

Esame įsitikinę, kad gražiausia šalis pasaulyje – LIETUVA, nuoširdžiausi žmonės – iš LIETUVOS, smagiausia augti ir kurti – LIETUVOJ…

Renginio organizatorės pradinių klasių mokytojos R. Raudonienė, J. Kaučikaitė-Radvilienė,

N. Silkinienė, D. Degutienė