Gimnazijos pradinių klasių mokiniai nuo 2015 metų kasmet dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai“.Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius keturiose - vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos - knygų kategorijose. 2018 m. įtraukta penkta kategorija - publicistikos ir dokumentikos.

Gruodžio 5 d. KAVB Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Regina Klementavičienė vėl susitiko su 3C (mokytoja Neringa Silkinienė), 4C (mokytoja Rasma Raudonienė) ir 4D( mokytoja Daiva Degutienė) klasių mokiniais ir jiems pristatė šių metų autorius ir jų knygas. Vaikai ne tik klausėsi baisiai gražių eilėraščių, bet ir patys juos skaitė. Labiausiai mažuosius skaitytojus suintrigavo Vilės ir Jurgos sukurta knyga „Sibiro haiku“, kuri atskleidžia skaudžias šeimos istorijas apie išgyvenimą tremtyje.

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Ši akcija buvo įtraukta į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą.

Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios knygos skelbiamos kiekvieną rudenį. Akcijai siūlomos knygos yra parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių, išleistos nuo praėjusių metų rugsėjo 1 dienos iki einamųjų metų rugpjūčio 31 dienos.

Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas keturiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos (nuo 2012 m.).

Laureatai tradiciškai apdovanojami Vilniaus knygų mugėje.

O tu jau prabalsavai už labiausiai patikusią knygą?