Š.m. lapkričio 29 d. mūsų gimnazijos 8a ir 8b klasės mokiniai vykdė ugdomąsias veiklas Vilniuje. Jie dalyvavo paskutiniame respublikinio projekto „Pažink valstybę“, organizuotame UPC koordinatorės Giedrės Čiapienės, etape, kuris siekė supažindinti moksleivius su aukščiausiomis Lietuvos teisėsaugos institucijomis. Mokiniai apsilankė Vidaus reikalų Policijos departamente, kur dalyvavo dar dvi mokyklos iš kitų respublikos mokyklų. Mokyklos pristatė savo įvykusias šio projekto veiklas ir jo rezultatus. Policijos departamento darbuotojai, skyrių vadovai pristatė policijos darbo pagrindines veiklas, atsakė į mokinių pateiktus klausimus. Labai įdomiai pasidalino savo mintimis apie korupciją ir būdais, kaip ją įveikti, pareigūnas Elanas Jablonskas. Jo pristatymas ir betarpiškas bendravimas sukėlė diskusiją salėje. Mokiniai išėjo iš šio susitikimo apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir labai gerai nusiteikę.

Antrasis mūsų lankytinas objektas buvo Valstybės pažinimo centras prie Prezidentūros. Čia mes dalyvavome interaktyvioje edukacinėje parodoje „Nepamirštos ateitys“, skirtoje Lietuvos 100-mečio vizijoms. Labai kreatyvus Lietuvos istorijos per praėjusį 100-metį pristatymas su individualiais kompiuteriukais ir ausinėmis, kada kiekvienas dalyvis tamsoje pamatė ir išklausė įvairių Lietuvos sričių, veiklų pristatymus. Po savarankiškos ekskursijos įvyko aptarimas ir tokios ypatingos parodos refleksija, kur mokiniai aktyviai pasisakė apie tai, ką jie matė ir girdėjo. Buvo tikrai labai naudinga ir įdomu!
Edukacinė kelionė į Vilnių tikrai buvo įspūdinga ir veiksminga.