Nuo 2012 m. rugsėjo 1 d. Kauno m. savivaldybės tarybos 2012 m. balandžio 5 d. sprendimu T-178 gimnazija turi struktūrinį padalinį – Pagrindinio ugdymo skyrių (V.Krėvės pr. 50).

Gimnazijos pagrindinio ugdymo skyriuje vykdomas mokinių ugdymas pagal

• pradinio ugdymo programą (lietuvių kalba);
  • pagrindinio ugdymo programą (lietuvių kalba)

Siekiant sėkmingai įgyvendinti pagrindinio ugdymo programą ir užtikrinti  efektyvią teisinę, socialinę, psichologinę pagalbą rizikos grupei priklausantiems mokiniams gimnazijos pagrindinio ugdymo skyriuje veikia resocializacijos centras. Resocializacijos centre vykdomas neformalusis ugdymas, siekiant per sportinę, meninę, turistinę veiklą ugdyti mokinių socialinį psichologinį atsparumą neigiamai visuomenės įtakai, taip pat siekiant ugdyti pasitikėjimą savimi, discipliną ir asmens vertės pajautimą.

Mokiniams teikiama pagalba karjeros planavimo srityje, mokiniams organizuojamos išvykos į profesinio mokymo mokyklas, susitikimai su įvairių profesijų žmonėmis.

Organizuojamas prasmingas mokinių užimtumas per pertraukas, organizuojamos edukacinės  išvykos į kultūros ir istorijos paveldo objektus.

Resocializacijos centras:

Gimnazijos pagrindinio ugdymo skyriaus tradicijos:

Lietuvos Respublikos valstybinių švenčių paminėjimas

1991 m. Sausio 13-osios aukoms atminti respublikinė akcija “Atmintis gyva, kol liudija”;

Valstybės atkūrimo diena – Vasario 16-oji

Nepriklausomybės atkūrimo diena – Kovo 11-oji

Žinių viktorinos

Kalbų  žinių viktorina, skirta Europos kalbų dienai paminėti

Kalbų  žinių viktorina, skirta Europos kalbų dienai paminėti

Sporto renginiai

Sveikatingumo dienos

Spalis, gegužė

Kalėdinis krepšinio, teniso turnyras

Gruodis

Vasaris – mano sveikatos mėnuo: Plaukimo varžybos; Futbolo varžybos; Krepšinio varžybos.

Pagrindinio ugdymo skyriaus šventės

Rugsėjo 1-oji  -  Žinių diena

Mokytojų diena

Spalis